„Nauka jazdy”

Nie mogłam się doczekać kiedy skończę 17 lat i będę mogła iść na kurs  prawo jazdy. Jestem narwana i wszystkie swoje pomysły chcę realizować od zaraz, więc lat jeszcze nie skończyłam, a na kurs poszłam.

Pierwszego dnia instruktor wsadził mnie za kierownicę, powiedział gdzie gaz, sprzęgło, hamulec i mówi – „Jedziesz!”. O matko! – nigdy nie prowadziłam auta. Przecież ja poprzestawiam drzewa i zaliczę wszystkie krawężniki. Bałam się jak diabli. Co tu robić…? Wyjścia nie ma, jak powiedziało się „a” to trzeba powiedzieć i „b”. Ruszyłam…Drzew nie poprzestawiałam, ale krawężniki owszem haha.

Tak się zaczęło. Lekcje miałam co drugi dzień. Z jednej strony nie mogłam się doczekać, bo coraz bardziej mi się podobała jazda samochodem i coraz lepiej mi szło…Była i druga strona – nie lubiłam jak instruktor podczas jazdy kładł rękę na oparciu mojego fotela, siadał bokiem, skierowany w moją stronę i gapił się na mnie zamiast na drogę. Czasami jego ręka, niby przypadkiem, opadała na moje plecy. Krępowało mnie to i stresowało, odbierając frajdę z nauki jazdy.

Podczas jednej lekcji zaliczyłam rów. Była zima więc jazda była dodatkowo utrudniona . Ja od samego początku miałam ciężką nogę i prędkość mnie pociągała. I kiedy instruktor mówi do mnie – ” Zwolnij” –  kładąc mi rękę na kolanie, to ja odruchowo dodałam gazu. Wylądowaliśmy w rowie 🙂 Był bardziej wystraszony niż ja, bo mnie ta sytuacja raczej rozbawiła (przecież nic nam się nie stało). Zaczął się wydzierać: – „Co zrobiłaś?” ,a ja odbijałam piłeczkę i krzyczałam: – „Trzeba było mnie za kolano nie łapać”.

Z opresji wyszliśmy cało i obronną ręką, ucierpiał tylko zderzak. Instruktor chyba nie na żarty przestraszył się takiej wariatki, co to go po rowach wozi, bo później jeździliśmy we troje haha. Dla mnie super! 🙂 Ja czułam się pewniej i swobodniej, a instruktor ręce trzymał przy sobie. Bał się chyba kolejnego rowu 🙂

Czasami zastanawiałam się, czy to ja przyciągam zawsze takie typy, czy raczej faceci wykorzystują swoją przewagę nad nami? Nie prowokuję…nie ubieram dużych dekoltów, bo nie mam co pokazywać. Nie noszę mini, która zakrywałaby mi tylko pośladki, nawet się nie maluję, a moje włosy – one żyją własnym życiem, są nie do okiełzania, każdy włos w inną stronę 🙂 Więc o co tu chodzi? Dlaczego przytrafiają się mi takie sytuacje?

 

9 myśli na temat “„Nauka jazdy”

Dodaj własny

      1. Może nie aż tak ekstremalne, jak Ty 😀 😀 , ale również było wiele śmiesznych sytuacji. I tak samo jak Ty paliłam się do kursu jeszcze zanim skończyłam wymagany wiek, myślałam, że od razu będę mistrzem kierownicy 😛 Potem okazało się ze prawdziwa nauka jazdy zaczyna się dopiero po zdaniu prawka i wyjechaniu samemu na ulicę 😉

        Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: