„Anna Luiza i Eryka”

Dziś opowiem Wam o mojej córce. O jej pomysłowości, kreatywności, przebiegłości… i jak to potrafiła wyprowadzić mnie w pole 🙂 .

Jako czterolatka miała w swoim życiu taki okres, że nie reagowała na swoje imię tylko codziennie miała jakieś inne, a my musieliśmy się do niej tak zwracać. Pewnego dnia ubrała się na niebiesko i miała na imię Eryka (z bajki „Barbie jako Księżniczka i Żebraczka” gdzie Eryka była ubogą krawcową, która ubierała się na niebiesko, a jej sobowtórem była księżniczka Anna Luiza, która chodziła ubrana na różowo). Tak więc moja Eryka narozrabiała i dostała karę, do wieczora miała nie włączać bajek 😦 .Poszłam przygotować obiad…wracam a moja córka jakby nigdy nic siedzi i ogląda telewizję. Zdenerwowana krzyczę: „Eryko masz karę nie możesz oglądać bajek!” 😡 . Ona ze stoickim spokojem odpowiada: „Nie prawda, Eryka ma karę,a ja jestem Anna Luiza”. Po czym wstaje z kanapy i prezentuje mi się w różowej sukience.

Powiem Wam szczerze, zaniemówiłam :0 . Nie wiedziałam,czy mam się śmiać (choć sytuacja była bardzo zabawna), czy kara dalej obowiązuje, czy nie? Jej pomysłowość wygrała… 🙂

Dzieci nas zaskakują, fascynują i pokazują nam świat, który jest prosty i łatwy bez problemów i zmartwień. To my dorośli we wszystkim widzimy problem, my się czepiamy i szukamy dziury w całym. Powinniśmy uczyć się od dzieci lajtowego podejścia do życia. Moja córka do tej pory nie ma z niczym problemu. Bałagan w pokoju…jaki bałagan? „Mamo weź się ogarnij…”

9 myśli na temat “„Anna Luiza i Eryka”

Dodaj własny

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: